Úterý, 18 června, 2024
NewsZprávy

Město v prvním půlroce hospodařilo s přebytkem 102 milionů

Devatenáct zastupitelů Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi se v úterý naposledy sešlo v současném složení. Dva chyběli. Projednali několik bodů včetně stavu rozpočtu.

Mluvčí radnice o úterním jednání informovala na facebookové stránce. Jedním z bodů byl stav financí ve městě. Příjmy k 30. červnu činily 343 milionu korun, výdaje 241 milionu. Město eviduje přebytem ve výši 102 milionu korun. Podle starosty Vlastimila Picka je na účtech města k 2. září celkem 230 milionů korun.

Místostarosta Homolka odchází. Možná bude dělat vlekaře, nebo lyžařského instruktora

Zastupitelé byli informováni, že kvůli nevyzpytatelnému energetickému trhu se pozastavily práce na rekonstrukci kotelny K2. Firma Brandýsko – Boleslavská městská uvažuje o zapojení nových zdrojů, jako je vodní elektrárna, tvorba lokálních distribučních soustav i výraznější využití stávající kogenerační jednotky pro městské objekty.

Jste spokojeni se současným zastupitelstvem?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Podle aktualizované vyhlášky bude splatný poplatek za psa k 30. červnu, stejně jako poplatek za odpad. Částka se nemění. Zastupitelé odsouhlasili dotaci pro Floorball Club Falcon ve výši 200 tisíc korun a dotaci 250 tisíc korun na ordinace lékařů.

„Zastupitelé byli také informováni o stavu dvou klíčových investičních akcí ve městě – výstavby tělocvičny při ZŠ Palachova a intenzifikace a zkapacitnění ČOV. Zahájení stavby tělocvičny, resp. předání staveniště zhotoviteli, je naplánováno na pondělí 19. září. Vedou se také intenzivní jednání o možnosti další dotační podpory této akce. V případě ČOV se předání staveniště předpokládá ve čtvrtek 22. září,“ uvedla mluvčí Kateřina Stránská.

Přidat na Seznam.cz