Čtvrtek, 30 května, 2024
DopravaNews

Město pracuje na vlakovém spojení do Brandýsa. Má se měnit územní plán

Vedení města a další odborníci připravují plány na projekt vlakové dopravy z Prahy do Brandýsa nad Labem. Komise již doporučila změnu územního plánu.

O pokračování projektu informoval ve svém pravidelném příspěvku místostarosta Patrick Zandl (Piráti). Dle jeho slov byl projekt prezentován Komisi pro rozvoj města, kde sešli odborníci i členové komise, aby nad uvažovaným spojením debatovali.

„Východiska, podmínky, trasu a širší souvislosti projektu jsme nakonec probírali tři hodiny. Komise nakonec jednomyslně doporučila radě, jak dále aktivně pokračovat v projektu, tak doporučila provést patřičnou změnu v územním plánu,“ napsal místostarosta.

Chcete vlakové spojení Brandýs-Praha?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Přihlaste se k odběru nejzajímavějších článků, který vyšly v uplynulém týdnu.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Dále se má pokračovat v předložení memoranda obcí o spolupráci radě. Pak se počítá s veřejným představením projektu se vším všudy. „Pokud nemá doprava v našem městě zkolabovat, bez vlakového spojení se neobejdeme,“ zdůraznil Patrick Zandl.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ondřej Burda
Ondřej Burda
1 rok před

Dobrý den, nemáte prosím informace, zda se chystá nějaké zlepšení dostupnosti městské části Královice v BNL, kde je dostupná pouze linka 655?