Město pracuje na vlakovém spojení do Brandýsa. Má se měnit územní plán

Vedení města a další odborníci připravují plány na projekt vlakové dopravy z Prahy do Brandýsa nad Labem. Komise již doporučila změnu územního plánu.

O pokračování projektu informoval ve svém pravidelném příspěvku místostarosta Patrick Zandl (Piráti). Dle jeho slov byl projekt prezentován Komisi pro rozvoj města, kde sešli odborníci i členové komise, aby nad uvažovaným spojením debatovali.

„Východiska, podmínky, trasu a širší souvislosti projektu jsme nakonec probírali tři hodiny. Komise nakonec jednomyslně doporučila radě, jak dále aktivně pokračovat v projektu, tak doporučila provést patřičnou změnu v územním plánu,“ napsal místostarosta.

Chcete vlakové spojení Brandýs-Praha?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Přihlaste se k odběru nejzajímavějších článků, který vyšly v uplynulém týdnu.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Dále se má pokračovat v předložení memoranda obcí o spolupráci radě. Pak se počítá s veřejným představením projektu se vším všudy. „Pokud nemá doprava v našem městě zkolabovat, bez vlakového spojení se neobejdeme,“ zdůraznil Patrick Zandl.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ondřej Burda
Ondřej Burda
14 dní před

Dobrý den, nemáte prosím informace, zda se chystá nějaké zlepšení dostupnosti městské části Královice v BNL, kde je dostupná pouze linka 655?