Čtvrtek, 30 května, 2024
NewsZprávy

Město modernizuje ČOV pro 30 tisíc obyvatel

Krátce před volbami začala rekonstrukce čističky odpadních vod v Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi. Náklady na tuto stavbu byly vyčísleny na 345 milionů korun.

„Dvanáct let stará technologie naší ČOV tak bude obnovena a zmodernizována, současně dojde k navýšení kapacity na 30 tisíc ekvivalentních obyvatel ze současných 20 tisíc,“ uvedla mluvčí radnice Kateřina Stránská.

Polerady hlídá před silničními piráty samozvaný policista s řetězem

Intenzifikace a zkapacitnění ČOV je naplánováno do tří etap. Hotovo by mělo být v roce 2026 a stavět se bude za plného provozu. Náklady na rekonstrukci byly vyčísleny na 344,9 milionu korun, přičemž 100 milionů korun tvoří dotace ministerstva zemědělství z programu  „Podpora výstavby a technického zhodnocení infrastruktury vodovodů a kanalizací“.

„S financováním pomohou také developerské příspěvky z plánovacích smluv a částečně i revolvingový úvěr od Komerční banky. Město současně jedná o možnosti získání další dotace ze SFŽP,“ konstatovala Stránská.

Stavbu převzal 22. září zhotovitel Společnost ČOV Brandýs nad Labem, která je složená z firem Subterra a.s. a SMP Vodohospodářské stavby. Ukončení stavby ČOV se předpokládá v říjnu 2026.

Přidat na Seznam.cz