Čtvrtek, 30 května, 2024
TopZprávy

Město má tisíce černých pasažérů. Radnice přichází o miliony

Až tři tisíce lidí bez přihlášeného trvalého pobytu žije podle odhadů města v Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi. Radnici tak uniká na daních kolem 45 milionů korun, které by se daly využít třeba do infrastruktury.

Ve městě žilo k 1. lednu 19 428 obyvatel, kteří mají přihlášených trvalý pobyt. Podle informací zveřejněných v únorových Městských listech by však měl být počet obyvatel mnohem vyšší. Dávno by překonal hranici 20 tisíc lidí.

Anna, Eliška, Matěj. Ve městě se loni narodilo více dětí

„Kolik nás tu opravdu žije, se nedá s absolutní přesností zjistit. Nicméně podle počtu aktivních simkaret na území našeho města, nárůstu produkce odpadu i spotřeby vody se lze domnívat, že „nepřihlášených“ lidí, kteří mimochodem využívají společnou infrastrukturu,“ uvedly Městské listy.

Město dostává na každého obyvatele s přihlášeným pobytem 15 tisíc korun ročně. Pakliže se bude počítat se 3 tisíci nepřihlášenými, město přichází o 45 milionů korun. Když jich bude ještě o tisíc víc, účet za nepřihlášené stoupne na 60 milionů korun. Radnice tvrdí, že za takové peníze by se dalo pořídit 10 km nových chodníků, nový kulturní sál, školní třídy a mnoho dalšího.

„Nechceme příliš lamentovat, ale pokud je to i váš případ, a od přihlášení k trvalému pobytu vás odrazuje jen vyřizování všech nových dokladů, zkuste se v tomto případě přemoci,“ požádalo město v závěru příspěvku.

Přidat na Seznam.cz