Čtvrtek, 18 července, 2024
NewsZprávy

Město již poskytlo azyl 266 ukrajinským dětem. Pomáhají adaptační skupiny

Vedení města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav ve čtvrtek informovalo o zasedání krizového štábu. Ve městě se nachází 675 uprchlíků z Ukrajiny a fungují také další tři adaptační skupiny pro děti.

Město uvedlo, že z dat Ministerstva vnitra ČR je ve městě ubytováno 675 uprchlíků z Ukrajiny, z čehož je 266 dětí. Nejpočetnější věkovou skupinu tvoří děti od šesti do 15 let. Dospělých je v našem souměstí 386, seniorů 23.

Brandýsem zněla hudba pro Ukrajinu. Nápad jsem dostal u piva, řekl organizátor

V pondělí zahájily činnost další tři adaptační skupiny pro ukrajinské děti. „Konkrétně v ZŠ Na Výsluní, v ZUŠ a v prostorách FreeTime Academy na Masarykově náměstí. Spolu s těmi staroboleslavskými (v Komunitním centru u Podivena a v Informačním a kulturním centru Stará Boleslav), které běží již od minulého týdne, město pod hlavičkou Odboru školství provozuje již pět adaptačních skupin,“ konstatovalo město.

Na Ukrajinu dorazil terénní offroad darovaný městem

Pro uprchlíky je téměř připraven objekt bývalého domova mládeže na Krajířském náměstí, který město získalo do zápůjčky od Středočeského kraje. Velký podíl na tom mají občané města a okolních obcí, kteří darovali mnoho věcí. Lidé zde budou ubytováni od příštího týdne.

Od pondělí 11. dubna je možné žádat o „solidární příspěvek“ za poskytnutí přístřeší lidem z Ukrajiny. Soukromí ubytovatelé tak mají nárok na 3000 Kč za ubytovanou osobu a měsíc (max. 12 000 Kč). Žádat je možné přes aplikaci https://davkyuk.mpsv.cz/.

Přidat na Seznam.cz