Čtvrtek, 30 května, 2024
KrimiTop

Likvidace požáru v Zárybech trvala 27 hodin. Brandýští hasiči čerpali vodu

Po přibližně 27 hodinách se podařilo v úterý večer hasičům uhasit požár v halách v Zárybech. Nasazeni byli také hasiči z Brandýsa nad Labem s několika vozidly. Příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé.

Hasiči z Brandýsa vyrazili do akce hned v pondělí večer, kdy požár ve firmě vypukl. „Naše jednotka v první fázi na místě zasahovala s CAS 30 a AP 22. Další členové mezitím drželi na zbrojnici pohotovost pro případ dalšího výjezdu. Po redukci sil a prostředků byla naše AP 22 odeslána v nočních hodinách zpět na základnu,“ uvedli brandýští hasiči.

Motorkář měl ve Svémyslicích srazit dítě a ujet

Zásah však skončil až v neděli kolem deváté hodiny večer, kdy se do zbrojnice vrátily CAS 30 a CAS 20, která zajišťovala čerpací stanoviště na řece Labi v Zárybech.

Požár hal v Zárybech

Podle médií ve firmě, která se zabývá skartací a odpadovým hospodářstvím shořela drticí linka a lisovací zařízení. Škoda bude podle předběžných odhadů majitele zhruba 50 až 60 milionů korun.

Škoda po požáru v Zárybech je 60 milionů

U požáru zasahovalo celkem 115 hasičů. Hořel uskladněný papír a plast. Obce v okolí včetně Brandýsa nad Labem varovaly obyvatele, aby nevětrali.

Foto: HZS Středočeského kraje, Aktuálně z Brandýska

Přidat na Seznam.cz