Čtvrtek, 18 dubna, 2024
ČelákoviceNewsPříroda a ekologie

Lidé nevěřili vlastním očím. Po ulicích v Čelákovicích pobíhal daněk

Lidé z Čelákovic se již druhý den baví záběry daňka evropského, který včera večer pobíhal po ulicích i kolem nádraží. Kde se vzal, zatím není jasné.

Na facebooku se objevila zprvu fotografie daňka u podchodu u nádraží s komentářem autorky, že si tuto scénu musela vyfotit, aby se přesvědčila, že se jí to nezdá. Podle ní nebyl daněk ani moc plachý.

„Daňka jsem potkala ve 20:00 v Čelákovicích u technických služeb, v klidu si vykračoval, nijak se nevyděsil, když jsem se vynořila proti němu. V bezpečné vzdálenosti mě obešel a pokračoval svou cestou,“ řekla serveru Aktuálně z Brandýska autorka fotky.

Následně se na profilu města objevilo video běžícího zvířete, které pobíhalo přímo na silnici u Tesca kolem čerpací stanice. Město uvedlo, že je třeba dbát zvýšené opatrnosti.

Kde se daněk vzal, není zatím jasné. Lidé spekulují, že někomu utekl z obory.

Daněk evropský je z čeledi jelenovití. Paroží mají lopatkovité a jsou typičtí bílými skvrnami. Většinou obývají smíšené a listnaté lesy, říje probíhá v říjnu. Živí se převážně bylinami a trávou, na podzim sbírají také kaštany, žaludy a jiné plody. Daněk rád navštěvuje pole, kde si pochutnává na obilovinách a pohance.

Foto: Šárka Gabrielová

Přidat na Seznam.cz