Úterý, 5 března, 2024
NewsSpolečnost

Lékárna v brandýské nemocnici připravuje léčiva na počkání

Když se jedná o zdraví, chceme mít možnost spolehlivé a rychle dostupné služby. Při návštěvě lékárny nemusí nutně hrát roli jenom blízkost v okolí, ale také snadná dostupnost léků a možnost kvalifikované konzultace užívání léků. Ústavní lékárna nemocnice Brandýs nad Labem (dále jen BNL) nabízí kromě běžných lékárenských služeb něco navíc oproti ostatním lékárnám ve městě – široký výběr zdravotnických pomůcek, individuálně připravované léčivé přípravky téměř na počkání i možnost okamžitého vyzvednutí většiny léků, které předepíše ošetřující lékař brandýské nemocnice.

Individuální příprava léčivých přípravků

V Ústavní lékárně nemocnice BNL najdou pacienti vše, co potřebují, na jednom místě. Lékárna provozovaná v areálu nemocnice poskytuje rychlé vydání většiny léků, které pacientům předepisují nejenom lékaři z nemocnice. Individuálně připravované léčivé přípravky, jako jsou masti, kapky do nosu nebo roztoky se připravují přímo v Ústavní lékárně prakticky na počkání nebo do druhého dne.

V tom je rozdíl oproti běžným lékárnám v okolí, kde čekání může trvat až týden. Při návštěvě lékárny se také můžete odborně poradit o užívání předepsaných léků, například má-li pacient obavy o interakci mezi jednotlivými léky. V dnešní době, kdy je běžným problémem také nedostatek léků, pomohou lékárníci najít po domluvě s ošetřujícím lékařem vhodnou a stejně účinnou alternativu.

Široký sortiment zdravotnických pomůcek, od ortéz a berlí, až po speciální punčochy či jiné zdravotnické pomůcky vydávají na poukaz v Ústavní lékárně. Aby pacienti měli jistotu, že daná pomůcka vyhovuje všem jejich potřebám, je možné si ji v lékárně i vyzkoušet.

„Kromě rychlého výdeje většiny léků předepsaných našimi doktory poskytuje naše lékárna komplexní péči, od konzultací k léčivým účinkům a kontroly případných interakcí s jinými léky až po individuální přípravu léčivých přípravků. Stejně jako ostatní lékárny i my nabízíme řadu výhodných slev a akcí na sezónní produkty, nyní například na vitamínové doplňky, léky pro podporu imunitního systému i léky proti běžným příznakům nachlazení. Svou návštěvou podpoří pacienti i nemocnici samotnou,“ dodává Martina Nýdrle, vedoucí Ústavní lékárny nemocnice BNL.

Zdroj: Nemocnice Brandýs nad Labem

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments