Pondělí, 15 července, 2024
NewsSpolečnost

Kluziště v Brandýse nad Labem bude letos v provozu

Kluziště v Zahradnické ulici v Brandýse bude letos fungovat. Vedení města o tom rozhodlo v úterý. Pravděpodobně se za něj bude vybírat dobrovolný poplatek. Novoroční ohňostroj naopak nebude.

„Dobrá zpráva pro milovníky rekreačního klouzání i hokejových „srandamačů“ – kluziště bude v nadcházející zimní sezóně v provozu,“ uvedla mluvčí radnice Kateřina Stránská.

Místostarosta Patrik Zandl k tomu již v neděli uvedl, že bylo nutné výrazně snížit náklady. Když pak byly připočteny příjmy od hráčů hokeje, našlo vedení kompromis.

Otevření kluziště sledujte prosím na tomto odkazu:

Provoz kluziště v Zahradnické ulici v Brandýse nad Labem

„Technologie reálně funguje, jen když je do čtyř nad nulou, takže si musíme vsadit na to, jestli bude teplá, nebo studená zima, odpojit již připojené kluziště bude čistá ztráta,“ konstatoval místostarosta. Městu pomohlo také zastropování energií, i když se cena stejně zvedla.

„Náklady na celou sezónu včetně instalace a uvedení do povozu (cca 120 tisíc korun), energií a údržby včetně odhadovaných vícenákladů se předpokládají okolo 600 tisíc korun,“ doplnila Stránská. Kluziště v Zahradnické ulici mělo fungovat od 5. prosince, kvůli počasí se však neotevřelo. Ledování začalo v neděli 11. prosince. Kluziště bude zřejmě zprovozněno v týdnu od 12.12. Jakou bude mít kluziště otevírací dobu, město zatím nezveřejnilo.

Ohňostroj v Brandýse nebude

Podle portálu Náš region město přemýšlí, že bude tento rok vybírat na kluziště dobrovolný poplatek. Místostarosta Jan Jirovský uvedl, že si platbu představuje v podobě QR kódu. Platili by občané, kteří si to mohou dovolit.

Věnujte prosím minutku času vyplnění dotazníku k našemu webu.

Vedení města však dnes rozhodlo, že kvůli vysokým nákladům a zvířatům ruší novoroční ohňostroj v Brandýse nad Labem. Proběhnout by ale mělo setkání na Labi s pouštěním lodiček. Ohňostroj nebyl už v posledních dvou letech kvůli pandemii covidu-19.

Souhlasíte s provozem kluziště?

Nahrávání ... Nahrávání ...
Přidat na Seznam.cz