Pondělí, 27 května, 2024
NewsZprávy

Hasiči ze Staré Boleslavi otevřeli bránu. Lidé žasli nad šlehajícím plamenem

Na několik hodin si v sobotu mohli lidé přijít prohlédnout hasičskou stanici HZS ve Staré Boleslavi. Zájem byl velký a technika nadchla nejen děti.

Brána hasičské stanice se otevřela v sobotu ráno a na návštěvníky čekala technika v garážích, ale i na dvorku. Děti i dospělí si mohli prohlédnout také interiéry vozů, vybavení, různá zařízení na hašení požárů, ale také na likvidaci dopravních nehod. Hasiči ukázala také své obleky, člun nebo techniku na zvládání povodní.

Neméně zajímavým byl také doprovodný program. Hasiči ukázali záchranu osoby pomocí plošiny nebo likvidaci hořící pánve, při které návštěvníci žasli nad obrovským plamenem, jenž vyšlehl po zalití pánve vodou. „To není možné, to tam určitě nalili nějakou hořlavinu,“ okomentovala dění jedna divačka. Hasiči však lidem poradili, aby takový požár hasili raději moukou.

Na náměstí v Brandýse byl napaden muž ostrým předmětem

Odpoledne pak hasiči předvedli vyprošťování po dopravní nehodě. Měli k tomu přichystané cvičné vozidlo, které posloužilo jako rekvizita. Mimo jiné se hasiči svěřili, že slouží 24hodinové směny a na stanici je celkem 10 hasičů různého zaměření – strojníci, zdravotníci, hasiči. Kromě zásahů se starají o techniku i celou stanici nebo se pravidelně školí v nejrůznějších oblastech.

Hasičskou stanici HZS Stará Boleslav najdete v ulici Svatopluka Čecha 960. Patří pod Územní odbor Mladá Boleslav. Ve vybavení najdete například CAS 20 – Scania, CAS 30 – Tatra 815-7 nebo ANK- MB Atego.

Přidat na Seznam.cz