Úterý, 18 června, 2024
NewsZprávy

Finanční příspěvky i psychologové. Přehled pomoci Ukrajině

Server Aktuálně z Brandýska přináší přehled možnosti pomoci v souvislosti s válkou na Ukrajině. V článku najdete čísla bankovních účtů pro zaslání finanční podpory, telefonickou pomoc Ukrajincům, ale i psychology.

„Krizový štáb města Brandýs nad Labem-Stará Boleslav rozhodl na svém zasedání v pondělí 28. února zřídit sbírku humanitární pomoci pro Ukrajinu, zejména pak pro partnerské město Dunajivci. Potřebné věci budou přijímat ode dnešních 15:00 brandýští dobrovolní hasiči v areálu své stanice na Kralupské,“ uvedlo vedení města na webu.

Město se dle svých slov pokusí zařídit offroad vozidla a vysílačky, které Ukrajinci potřebují. Lidé mohou do hasičárny přinést například zdravotnický materiál, drogérii, čistící a spací potřeby. Hasiči přijímají věci do pátku 4.3. v době od 8:00 do 18:00. Koncem týdne pak bude následovat benefiční koncert.

Pakliže máte možnost ubytovat lidi z Ukrajiny, sdělte to úřednici odboru sociálních věcí a zdravotnictví Alici Benediktové na emailu alice.benediktova@brandysko.cz. IT oddělení města kvůli množícím se kyberútokům zesílilo zabezpečení sítí obsluhujících systémy městského úřadu.

Středočeský kraj na svých webových stránkách také informoval o možnosti pomoci:

  • Osoby prchající z oblastí válečného konfliktu vyvolaného ruskou invazí na svrchované území Ukrajiny odkazujte na služebny Policie České republiky případně na obecní úřady, kde je nasměrují na Správu uprchlických zařízení MV ČR.
  • Konkrétní nabídky, ideálně na ubytování hromadného typu se stravováním se mohou posílat na e-mail Správy uprchlických zařízení MV ubytovaniukrajina@suz.cz
  • V případě nabídek individuálních možností ubytování lze kontaktovat také linku Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje: 950 870 420
  • Aby nebyly linky zahlcené, doporučujeme Vaši nabídku ubytování zaslat písemně na e-mail Krajského úřadu Středočeského kraje: pomocukrajine@kr-s.cz. Napište kontakt na Vás jako poskytovatele, místo ubytování, kapacitu, a za jakých podmínek ubytování nabízíte.
  • Chcete pomoci finančně? Na rozcestníku www.darujme.cz naleznete prověřené sbírky.

Informace pro ukrajinské občany jsou k nalezení zde.

Co musí udělat cizinci, nebo jejich ubytovatelé, zveřejnila také středočeská policie. Informace včetně kontaktů lze nalézt na jejich stránkách.

Foto: Středočeský kraj

Přidat na Seznam.cz