Čtvrtek, 30 listopadu, 2023
ČelákoviceKrimiNews

Dvojice kradla na Brandýsku kola i nářadí. Škoda je 800 tisíc

V předešlých dnech zahájili kriminalisté z Prahy venkov – VÝCHOD trestní stíhání 26letého a 20letého muže. Šestadvacetiletého muže obvinili z pokračujícího přečinu krádeže ve spolupachatelství, porušování domovní svobody a poškození cizí věci, druhého, mladšího z mužů, pak „pouze“ z pokračujícího přečinu krádeže.

Oba muži toho stihli od prosince roku 2021 do února letošního roku opravdu hodně. Za necelé dva měsíce napáchali na krádežích škodu ve výši 800 tisíc korun.

Hledač pokladů našel u Káraného desítky protiletadlových střel

V prosinci měli společně odcizit kola ze několika osobních vozidel, nejprve v obci Zeleneč a později v obci Jirny, Horoušany, Mstětice, Zápy a Čelákovice. Způsobili tak celkovou škodu ve výši 200 tisíc korun.

V dalším případě se vydal 26letý muž krást sám, a to do Čelákovic. Tam se měl vloupat do vozidla a z něj odcizit nářadí v celkové výši přes 100 tisíc korun. Jednalo se především o AKU vrtačky, brašny s nářadím, pilu a další. Poté ještě pravděpodobně s další osobou „navštívil“ bytový dům v Brandýse nad Labem, kde z celkově 7 sklepních kójí měli odcizit věci za 100 tisíc korun. 

V Čelákovicích hořela briketárna, zranili se hasiči

Nejvyšší škodu měl ale 26letý muž napáchat v obci Mochov, kde měl začátkem února odcizit ze zaparkovaného dodávkového vozidla nářadí a pracovní stroje v hodnotě skoro půl milionu korun.

Policisté na všech krádežích intenzivně pracovali a stopy je dovedli k právě těmto dvěma mužům, které následně obvinili.

Oběma teď hrozí trest odnětí svobody, a to až na 5 let.

Zdroj: por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová, tisková mluvčí PČR

Přidat na Seznam.cz