Pondělí, 27 května, 2024
SpolečnostTop

Dopadli jsme medvěda, jásají hasiči v Jenštejně na fotce s plyšákem

Dopadli jsme nebezpečného medvěda, chlubí se na svém Facebooku jenštejnští hasiči. Na fotografii družstvo svírá nejen plyšového medvěda, ale také hada. Černý humor jim opravdu nechybí.

„Se vší vážnosti bychom rádi oznámili, že se nám podařilo dopadnou nebezpečného medvěda, který v posledních týdnech ohrožoval celé Brandýsko,“ napsali hasiči k příspěvku.

„Co se nepodařilo Policii České republiky, se nám díky zkušenostem z odchytu obávaného jenštejnského škrtiče podařilo dotáhnout do zdárného konce,“ dodali hasiči s tím, že jsou připraveni na lov i jiných šelem.

Reportáž z Houštky: Nikde ani noha, pátrání ukončeno

Policejní manévry zažilo naše město před týdnem, kdy rybář údajně viděl mládě medvěda u Starého Labe. Povolán byl policejní vrtulník s termovizí, desítka policistů i strážníků a myslivci. Oni, ani pracovníci Agentury ochrany přírody a krajiny, však nenašli nejen samotného medvěda, ale také žádnou stopu.

Zmínka o škrtiči naráží na pátrání po hadovi, který se měl před rokem nacházet v Jenštejně a údajně kousnout dítě. Několikadenní hledání však nepřineslo žádné výsledky, a tak bylo ukončeno. Případ prověřovala také policie s výsledkem, že hada fyzicky nikdo neviděl.

Foto: Hasiči Jenštejn

Přidat na Seznam.cz