Úterý, 5 března, 2024
ČelákoviceKulturaNews

Daniel Landa zve do tvrze v Čelákovicích na čarovný artefakt

Zpěvák a skladatel Daniel Landa zve nejen své příznivce na návštěvu čelákovické tvrze, která se v sobotu slavnostně otevřela. Představuje tajemství tvrze, její pohnutou historii a unikátní rytinu v kmeni.

„Od 16.12. otevírá Městské muzeum v Čelákovicích v místní tvrzi výstavu, kde bude (mimo dalších úžasných kousků) k vidění originál onoho přes 1200 let starého kousku dubové kůry, na němž je obtištěná značka, které říkám GIBU -X-. Stojí to za to, návštěvu vřele doporučuji, je to velmi, velmi čarovné,“ napsal tento týden Daniel Landa.

Muzeum k tomu dodalo, že návštěvníci se mohou seznámit s příběhem tvrze a „unikátním artefaktem raně středověké rytiny tajemného symbolu v kmeni dubu“.

Daniel Landa na svém e-shopu prodává zboží se značkami GIBU, o kterých píše, že GIBU je nejstarší značka nalezená poblíž Labe na území Čelákovic mezi lety 600-800 našeho letopočtu. Landa uvádí, že byla vyryta do kmene dubu rukou slovanskou.

Vernisáž výstavy Tvrz, muzeum, artefakt se konala v sobotu od 14:00 do 15:30 hodin. Expozice se nachází ve nové výstavní síni po první etapě rekonstrukce. Prohlídky jsou pak možné v době otevírací doby muzea.

Kompletně zrekonstruovaná tvrz v Čelákovicích se otevře až v roce 2026. K vidění v ní bude také raně středověký železný meč objevený v roce 2016 během provádění zemních prací na dně vypuštěné bývalé pískovny Malvíny na Lázních Toušeň.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments