Čtvrtek, 18 července, 2024
ČelákoviceDopravaNews

Čelákovice chystají zóny placeného stání

Město Čelákovice představilo návrh na vznik zón placených stání. U nádraží vznikne rezidenční zóna, kde budou parkovat jen místní lidé. Schválení návrhu se bude projednávat v srpnu.

Představení zón občanům proběhne v místním zpravodaji poté, co se vypořádaly připomínky místních lidí. Ve zpravodaji se obyvatelé s návrhem seznámí v červenci, starosta Josef Pátek (ODS) ho zveřejnil také na Facebooku.

„Předpokládáme, že finální znění schválíme v srpnu 2023. Vydávání karet začne od listopadu a zóny budou v platnosti od 1. 1. 2024,“ konstatoval Pátek.

Podle něj se parkovaní v zónách placeného stání v Čelákovicích bude rozdělovat do tří typů. Červené, modré a zelené. Uvádíme ho v plném znění:

🔴 P+R Zaparkuji a odjíždím z města pryč

1) využiji parkovací dům

Cena 20 Kč na dobu od 3:00 do 2:00, tedy pohodlně zaparkuji a jdu na první vlak, stejně tak jako v klidu odjedu, když se vrátím posledním vlakem z divadla, či koncertu. Pokud auto zůstane v parkovacím domě přes noc (2:00-3:00) platí se 100,- Kč navíc.

2) využiji zdarma parkoviště na Jiřině

🟢 zaparkuji na chvíli a jdu nakoupit (zóna krátkodobého stání)

Zde platí i rezidentní zóna, rezident tedy může zaparkovat i zde dle podmínek 🔵.
Provozní doba:
pondělí – pátek 9:00 – 16:00
sobota 9:00 – 12:00
neděle, státní svátky – nezpoplatněno

Cena:
30 minut = 5,- Kč, každá další hodina = 20,- Kč
Zaplatím buď přes automat (mince i karta), nebo pohodlně přes mobilní aplikaci MPLA.

🔵 V ulici bydlím, nebo podnikám (Rezidentní stání)

Platí v 🔵 i 🟢 zóně.

Na každou bytovou jednotku (dle RUIAN) bude vydána jedna rezidentní karta bez nutnosti evidence registrační značky vozidla za cenu 120,- Kč/rok (respektive 365 dní), tedy přenosná. Na druhé vozidlo bude vystavena karta na registrační značku za poplatek 4.800,- Kč/rok. Na třetí a další vozidlo bude vystavena karta na registrační značku za poplatek 9.600,- Kč/rok. Rezidentní karty platí pouze pro osobní automobily.  

Starosta připomněl, že výjimku z parkování mají vozidla IZS, MP, sociálních služeb, havarijních služeb, TS, Qbytu, atd. Parkování pro ZTP se nemění.

Foto: Město Čelákovice

Návrh zón placeného stání v Čelákovicích
Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments