Pondělí, 27 května, 2024
KrimiTop

Brandýští policisté vyšetřují bazarové podvody. Lidé přišli o desítky tisíc

Policisté Územního odboru Praha venkov – východ se opět zabývají několika případy, které souvisí s podvody na internetu s obdobnou legendou. Jen během posledního týdne přijali policisté četná oznámení o podvodných jednání, díky nimž přišli důvěřiví lidé o vysoké finanční částky.

Ve všech případech nabízeli lidé prostřednictvím inzertního serveru prodej bazarového zboží. Se zájemci o koupi se domluvili na převzetí zboží prostřednictvím kurýrní služby. Pachatelé důvěřivým prodejcům následně přes komunikační aplikaci zaslali odkaz, kde měli vyplnit informace pro kurýrní službu včetně čísla platební karty, roku a měsíce platnosti a bezpečnostního kódu.

Parkovací zóny v Brandýse nad Labem a Staré Boleslavi

Místo očekávaných peněz za nabízené zboží však prodejci přišli o úspory na svých účtech. V jednom případě byl připraven jednapadesátiletý muž z Šestajovic o vice než 110 tisíc korun, dále přišla jednačtyřicetiletá žena z obce Horoušany o téměř 13 tisíc korun a dalších více než 25 tisíc korun zmizelo z účtu také čtyřiadvacetileté ženě z obce Jirny.

Policisté opětovně varují všechny občany před útoky v kyberprostoru. Podvodníci vymýšlejí stále nové a nové formy útoků. Nikdy na něčí žádost NIKAM nepiště informace o vaší platební kartě.

Zdroj: por. Bc. Lucie Nováková, tisková mluvčí PČR

Přidat na Seznam.cz