Čtvrtek, 18 července, 2024
DopravaTop

Město otevře nový P+R parkovací dům

Vedení města Brandýs nad Labem – Staré Boleslavi spolu s hejtmankou Středočeského kraje Petrou Peckovou otevře v úterý nový parkovací dům P+R u nádraží. Vejde se do něj 316 aut a 76 kol.

Parkovací dům by měl obyvatelům města a okolních obcí usnadnit cestování do metropole, výrazně také uleví centru města a přilehlým lokalitám, jež často sloužily jako „odstavná parkoviště“ řidičům směřujícím do Prahy,“ uvedla mluvčí radnice Kateřina Stránská.

Fotogalerie: Parkovací dům v Brandýse nad Labem

Součástí parkovacího domu, který se skládá z přízemí a dvou pater, jsou uzamykatelné boxy nebo posezení s lavičkami a stoly. Šest míst je určeno pro nabíjení elektromobilů. Město chce za stání inkasovat 45 korun, měsíční stání by mělo 1210 korun. Stavba stála 140,3 milionu korun, město na stavbu získalo dotaci z EU ve výši 100 milionů korun. „Šlo o největší loňskou investiční akci města Brandýs nad Labem-Stará Boleslav,“ konstatovala Stránská.

Nárazové parkovné bude podle města možné hradit prostřednictvím aplikace MPLA, hotově nebo platební kartou. Automaty přijímají mince v hodnotách 5 až 50 Kča bankovky v hodnotách 100 až 1 000 Kč. Parkovací kartu v režimu stání 24 hodin/7 dní v týdnu pak zájemci pořídí v Technických službách Brandýs-Boleslav, kontaktní e-mail je: jezkova@tsbb.cz.

Zdroj: Město Brandýs nad Labem-Stará Boleslav
Přidat na Seznam.cz